![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfr3mtzVjRaiZPuh0BrGKW7dSAofH1sF1sxTa-HEsVJvY3mUHLsGueEfRxnLFO6tZVgeDaqf7JLq9wQ6cx9eYFfbHhc8cNom7mka5Beb8J7CooWgwdW-awViJDfnFyNsnPYiiXcrJU_OuZ/s400/20080608klphishpe_18_Ies_SCO.jpg)
Knjižnica vsebuje kar 25.000 knjižnih del, ki so napisani v različnih jezikih in obravnavajo različne teme kot so: filozofija, teologija, zgodovina, literatura, glasba, geografija, cerkveni zakoniki, gradbeništvo, Biblije itd. Napisana pa so v latinščini, španščini, francoščini, portugalščini, italijanščini in nekatere od njih tudi v antičnem jeziku.
Bratje frančiškani so se v knjižnici lahko zadrževali le čez dan, pri dnevni svetlobi, saj so v tistem času uporabljali sveče in zato je bila velika nevarnost, da pride do požara in da se s tem uničijo pomembne knjige. Knjižnica je zgrajena tako, da ima velika nad strešna okna, ki so dajali dodatno svetlobo knjižnici.
Slika zadnje večerje je bila ustvarjena izpod rok Diego de la Puente iz Jezuitskega reda, ki je prihajal iz Belgije, v sedemnajstem stoletju. Diego de la Puente je prišel v Peru in ustvarjal v cerkvah kot so San Pedro de Lima, Cuzco, Arequipa, Trujillo, prav tako v Čilu in Boliviji. Zadnja večerja je predstavljena na drugačen način, bolj v intimnem krogu, zaradi tega tudi ovalna miza. Druga nenavadna stvar je, da so otroci tisti, ki strežejo odraslim, na mizi je videti pomaranče, hruške, jabolka, kruh, rocoto, jed iz morskih prašičkov (coy).
Katakombas
Slike niso moja last, ker je bilo v muzeju prepovedano slikati.
No hay comentarios.:
Publicar un comentario